CYKLOVÝLETY

 

 

Pořádali
jsme:

15. 6. 2017 - Na kolech ze Strakonic do Putimi a zpět

Sešli jsme se u starého cesta a zúčastnili se otevření části nové cyklostezky u Barvínkova. Odtud jsme se vydali do Putimi.

Během cesty se účastníci zastavili u rybníka Řežabinec, kde se v národní rezervaci nachází pozorovací věž vodního ptactva. V Putimi jsme si prohlédli bronzovou sochu dobrého vojáka Švejka od akademického sochaře Františka Svátka i četnickou stanici, kde se točila část filmu Osudy dobrého vojáka Švejka.

Cyklovýlet 27. 9. 2016

Trasa: Strakonice- Pracejovice – Katovice – Krty – Zadní Zborovice – Třebohostice – Chráštovice – Droužetice - Strakonice.

Prohlédli jsme si zajímavá místa v okolí Strakonicka, zastavili jsme se na návsi v Zadních Zborovicích a navštívili nově vybudovanou rozhlednu, jakou svět neviděl, u Třebohostic.

Rozhledna byla vybudována z kůlů ze spáleného dřeva. Jednotlivé kůly určují směry na Libín, Bobík, Boubín, Javorník, Poledník, Velký Javor a Svatobor.

Cyklovýlet 16. června 2016 do Střelských Hoštic do muzea voroplavby

Vyjeli jsme ze Strakonic před Podskalí do Pracejovic, kde jsme se zastavili u domu s pamětní deskou druhorepublikového předsedy vlády pana Rudolfa Berana. Odtud jsme pokračovali proti proudu řeky Otavy do Katovic-Poříčí a dojeli do Střelských Hoštic, cíli naší vyjížďky. Paní Bc. Janochová nás provedla muzeem voroplavby, umístěným v bývalém vojenském objektu. Odtud jsme jeli zpět kolem Žižkova mostu, pod Kněží horou do Katovic a odtud po lukách do Starého a Nového Dražejova a strakonických Podskalím do Strakonic.Najeli jsme 40 km.

Cyklovýlet 26. května 2016 k Žižkově mohyle u Sudoměře

Ze Strakonic jsme se vydali směrem Hajská, Modlešovice, Čejetice do Sudoměře. Na hrázi rybníků jsme si prohlédli dřevěné sochy Žižkových bojovníků a potom zastavili u památníku Jana Žižky. Na zpáteční cestě směrem na Staré a Nové Kestřany jsme se zastavili ve Štěkni, kde jsme si prohlédli zámek včetně expozice, věnované Karlu Klostermannovi. Odtud jsme po cyklostezce Čejetice-Hajská dojeli do Strakonic. Najeli jsme 30 km.

Cyklovýlet 2. října 2015 do Dobré vody u Milejovic

Vyjeli jsme ze Strakonic směrem na Radošovice, Kapsovu Lhotu, Svaryšov, Milíkovice, Hoštice na Dobrou vodu, kde byl cíl naší vyjížďky. Nazpět jsme jeli na Střítež, kde jsme se zastavili v zahradnictví u Bošků, prohlédli jejich nedomácí zvířata- klokana, lamy… Poté jsme pokračovali přes Skály do Kváskovic, kde na nás čekal „ hradní pán“ Švec a přivítal nás na svém hrádečku Švecburk. V pohostinství „ U Hraničků“ jsme se občerstvili a vyrazili domů směrem na Paračov, Kuřimany, Sudkovice, Novou Ves, Kapsovu Lhotu do Strakonic. Ujeli jsme celkem 54 km.

Cyklovýlet 13. srpna 2015 k rybníku Milavý

V tento tropický den vyrazilo „7statečných“ ze Strakonic směrem na Droužetice, Podolí, Chráštovice, Láz, Rojice k rybníku Milavý, cíli naší vyjížďky. Vykoupali jsme se, občerstvili a pokračovali zpět směrem k Velké Turné, Malé Turné, Oseku, kde jsme odbočili na Radomyšl a navštívili kostel sv. Jana Křtitele. Při výstupu ke kapli jsme míjeli kamennou křížovou cestu. Dále jsme pokračovali k židovskému hřbitovu a přes Rohoznou, Rovnou a Řepici jsme se vrátili do Strakonic. Celkem jsme ujeli 38 km.

Cyklovýlet 17. června 2015 na rozhlednu Kbíl

Několik sportovců se zúčastnilo akce, pořádané místní organizací Svazu diabetiků, a to na kovovou rozhlednu Kbíl nedaleko Libětic. Rozhledna byla postavena v roce 2008 a byly z ní krásné kruhové rozhledy. Jednak na Strakonice na okolí, Kleť a Šumavské pohoří. V lese pod rozhlednou se nachází Kbílský dolmen, soustava tří energetických kamenů, u nichž jsme se také zastavili..

Cyklovýlet 11. června 2015 Volyně-Nihošovice

Cyklovýlet směřoval přes Radošovice, Kapsovu Lhotu, Hoštice, Milejovice, Přechovice do Volyně. Po občerstvení jsme se vydali do Nihošovic, kde jsme si prohlédli kapli svatého Antonína Peduánského a pokračovali do Strakonic. Celá trasa měřila 40 km.